ZŠ a MŠ při nemocnici, Kadaň

ZŠ a MŠ při nemocnici, Kadaň

Vytvořili jsme nové logo včetně vizitek a hlavičkových papírů pro Základní školu a mateřskou školu při nemocnici v Kadani. Logo bude brzy aplikováno na materiály školy a všude tam, kde bude potřeba. Moc se těšíme na další spolupráci!

Hledání symbolu školy

Při hledání adekvátního symbolu, který by dobře reprezentoval školu, jsme se zaměřili na jiná témata, než ta tradiční, která využívá mnoho škol nejen v České republice. Z toho důvodu jsme neuvažovali o symbolu sovy, brýlí, knihy apod.

Jednalo se o symbol, který by nejen plnil svou funkci jako součást loga, ale také něco, k čemu by si rodiče a jejich děti, pro které škola dělá maximum, našli svou cestu a oblíbili si to. Chtěli jsme najít symbol jedinečný a dobře zapamatovatelný.

Jako symbol školy jsme ztvárnili bájné, chcete-li pohádkové, stvoření – lva s orlí hlavou a křídly. Vybrali jsme tohoto tvora z následujících důvodů: Je majestátní, silný a ochranitelský. Jako orel je nejsilnějším tvorem ve vzduchu, jako lev je králem na zemi. Je také znakem bystrosti. Pro školu, její pracovníky a hlavně pro děti tak bude symbolem sebevědomí a důvěry.

Čtyři barevné pečetě v logu symbolizují 4 hlavní vzdělávací pilíře školy.

Každé pečeti náleží barva, která není libovolně měnitelná a bude mít svůj význam například na webových stránkách školy, tiskovinách a dalších materiálech.

Mgr. Simona Žáková, zástupkyně ředitele

Když jsem logo uviděla poprvé, chvíli jsem přemýšlela, co si mám myslet, uhnul jste úplně mimo mé představy. A vzápětí mi došlo, že se fakt vyplatilo Vás oslovit, protože já bych se tímhle směrem vůbec nevydala. Povedlo se to!!!!! Jen to co jste zmínil, když promítnu směrem do školy, je nevšední a zároveň všeříkající:

síla – jo, čelíme mnohdy hodně silným lidským osudům, všichni po ní prahneme a nikdy jí na není dostatek
majestátnost – tolik podceňované a upadající školství – škola si tuto symboliku víc než zaslouží
ochrana – každé dítě napříč dětstvím musí tohle zažít, často ji bohužel za rodiče suplujeme více, než je nutné

………prostě jo!!! Jsem nadšená, opravdu. Poslala jsem to sboru a ohlasy jsou téměř totožné. Díky moc!!!!

 

Sdílej na facebooku
Sdílej na twitteru